Jakie są maksymalne wymiary paczki DPD?

Klienci odwiedzający nasz punkt DPD Pickup na Brzeskiej 126 w Białej Podlaskiej często pytają się, jakie są maksymalne wymiary paczki DPD? Co gorsza, czasem przyjeżdżają do nas ze spakowaną przesyłką, która niestety przekracza dopuszczalne wymiary.

Każda paczka DPD nie powinna być w opakowaniu prostopadłościennym (pudełko o regularnych kształtach, 6 boków), którego suma wymiarów długość+szerokość+wysokość nie przekracza 300 cm. Dodatkowo, żaden z boków nie może przekraczać 175 cm długości. Produkty większe sugerujemy nadawać na paletach lub kontaktować się z alternatywnym przewoźnikiem – my z DPD tego nie zrobimy, ale może EPAKA ul. Sapieżyńska, punkt E PAKA Sidorska, Pakersi Biała Podlaska lub Furgonetka, mając dostęp do oferty innych firm kurierskich w Białej Podlaskiej umożliwi wysyłkę dużych przedmiotów.

Dodatkowo, uważać należy na wagę gabarytową. Jeśli suma wymiarów paczki DPD będzie bliska wartościom maksymalnym, taka paczka jak najbardziej będzie mogła zostać nadana w punkcie nadań i odbiorów DPD Pickup w Białej Podlaskiej, jednak cena, jaką zapłacisz za paczkę będzie wyższa, niż standardowa w cenniku ze względu na pojęcie tzw. „wagi gabarytowej”. W przypadku DPD, jeśli waga gabarytowa – przeliczeniowa, oparta na wymiarach jest większa, niż 31.5 kg, to koszt takiej przesyłki zostaje określony w oparciu o cennik dla najcięższej paczki DPD 31.5kg plus 1zł za każdy dodatkowy kilogram wagi gabarytowej. W razie wątpliwości, skontaktuj się z naszym punktem – nawet telefonicznie sprawdzimy wagę gabarytową w oparciu o Twoje wymiary paczki.

Waga gabarytowa dość dobrze jest opisana tutaj: https://www.apaczka.pl/centrum_pomocy/waga-gabarytowa-dpd/

Podobne wpisy