Jak wysyłać elektronikę kurierem DPD Biała Podlaska?

Wysyłka akcesoriów elektronicznych – smartfona, tabletu, drogiego aparatu fotograficznego kurierem DPD Biała Podlaska jest wyzwaniem, które należy powierzyć profesjonalistom. Codziennie w naszym punkcie DPD Pickup na Brzeskiej odbieramy telefony z zapytaniami, jak zapakować elektronikę, aby dotarła bezpiecznie do adresata?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Inaczej pakuje się duży laptop, inaczej smartfon, a jeszcze inaczej duży telewizor LED. Założenia są jednak proste – zapakować przesyłkę tak, aby nawet uszkodzenie opakowania zewnętrznego nie wpłynęło na stan techniczny zawartości. Idealnie, gdy wysłana elektronika może być przewożona w opakowaniu produktowym, które samo w sobie posiada już swoje zabezpieczenia. Takie pudełko produktowe z elektronika w środku wkładamy do opakowania (kartonu) transportowego, a wolne przestrzenie wypełniamy ciasno produktem wypełniającym – papier, ścinki kartonowe, folia bąbelkowa, skropak – sprawdzi się wszystko, co uniemożliwi przemieszczania się opakowania produktowego w transporcie, a jednocześnie pełnić będzie funkcje amortyzacyjne w przypadku ewentualnych uszkodzeń opakowania zewnętrznego.

W przypadku braku jednostkowego opakowania produktowego, musimy tym bardziej przyłożyć się do właściwego zabezpieczenia wysyłanej elektroniki. Drobna folia bąbelkowa jak zwykle sprawdzi się doskonale – owijamy nią szczelnie pakowany produkt – kilkoma warstwami, dla pewności. W przypadku produktów, które łatwo się rysują warto też zabezpieczyć je kilkoma wartswami folii stretch. Zabezpieczenia i wypełniacza nigdy za wiele. Bardziej kosztowne jest uszkodzenie przesyłki w transporcie, niż koszt opakowania.

W naszym tanim punkcie kurierskim DPD Biała Podlaska pomożemy CI zapakować paczkę do wysyłki – w naszym biurze mamy do Twojej dyspozycji duży wybór kartonów oraz wypełniaczy. Ponadto, paczkę można dodatkowo ubezpieczyć. Ubezpieczenie paczki DPD na wartość powyżej 1000 zł to koszt zaledwie 1 zł za każdy kolejny tysiąc zł (ubezpiecznie przesyłki do 1000 zł jest już w podstawowej cenie za wysyłkę).