Jak wysłać rower kurierem DPD?

Pogoda za oknem zdecydowanie się poprawia. Mimo, że majówka nie napawa optymizmem (ma padać:/), wyciagamy nasze jednoślady i coraz chętniej wyruszamy na wycieczki po mieście i poza nim. Miło, że w Białej Podlaskiej powstało – i wciąż powstaje tyle ścieżek rowerowych:)

Wiosna to też okres wzmożonych zakupów rowerów. Kupujemy rowery na Allegro, jak i w sklepach internetowych. Zakupy na odległość wiążą się również ze zwrotami. Uszkodzenia w transporcie, czy nieodpowiadający nam rzeczywisty wygląd lub rozmiar roweru powodują, że decydujemy się na jego odesłanie.

Jednośladu do paczkomatu nie wsadzimy;) Konieczne jest więc wysłanie roweru kurierem DPD. Rower dobrze zabezpieczamy przez uszkodzeniami i pakujemy najlepiej w oryginalny karton produktowy. Taki karton ma najczęściej wymiary ok. 150 cm długości, niecały metr wysokości i ok. 30 cm szerokości. Wysyłka takiej paczki kurierem w punkcie DPD Pickup Biała Podlaska to koszt ok. 45 zł, w tym ubezpieczenie zawartości na 1000 zł.

Czasem taniej wysłać rower kurierem DPD korzystając z darmowego formularza zamawiania paczki przez internet. Dzięki wyszukiwarce samodzielnie wycenisz wysyłkę paczki, opłacisz nadanie online i najprawdopodobniej nawet zamówisz kuriera do domu – jest to bardziej praktyczne rozwiązanie, niż dźwiganie roweru w kartonie do oddziału miejskiego DPD w Białej podlaskiej.