Jak bezpiecznie zapakować paczkę zagraniczną? Tani kurier DPD Biała Podlaska Prosend.pl

Pakowanie przesyłek zagranicznych do wysłania tanim kurierem z Białej Podlaskiej nie powinno się różnić od pakowania paczki krajowej. Zawartość powinna być zapakowana w prostopadłościenny karton. Wymiary pudełka, jakie jest dozwolone do przewozu tanim kurierem zagranicznym DPD są bardziej restrykcyjne, niż dla paczek DPD z dostawą w Polsce. Nie dość, że brany jest pod uwagę całkowity obwód podstawy kartonu zsumowany z jego wysokością (suma tych wymiarów nie może przekraczać 250 cm), ale również długość najdłuższego boku przesyłki. Żaden z boków kartonu nie może przekraczać 100 cm (przesyłka krajowa to ograniczenia aż do 175 cm). Więcej informacji na temat wysyłek zagranicznych znajdziesz tutaj: https://prosend.pl/porady-kurier-dpd-biala-podlaska/tania-paczka-kurierem-za-granice/

Jak zabezpieczyć zawartość? Wskazówki pakowania kurier DPD Biała Podlaska

Oprócz właściwych wymiarów paczki równie istotne jest zabezpieczenie zawartości. O ile dostawa kurierem DPD z Białej Podlaskiej do dowolnego miejsca w Polsce to najczęściej jeden lub dwa dni robocze (z przystankiem najczęściej w dwóch sortowniach DPD, jedna w Siedlcach, druga w oddziale doręczającym kolejnego dnia roboczego), to dostawa paczki zagranicznej DPD może trwać kilka dni. W tym czasie przesyłka jest przeładowywana między oddziałami DPD (pierwszym „stopem” paczki z Białej Podlaskiej, Terespola lub Janowa Podlaskiego jest oddział DPD w Siedlcach) zarówno w krajach, jak i pośrednich krajach. Przykładowo, tania paczka nadana w Białej Podlaskiej do Francji może być przeładowana również w jednym lub dwóch oddziałach DPD w Niemczech. Dobre zabezpieczenie zawartości to wielokrotnie owinięta wokół produktu folia bąbelkowa, elementy tkaniny ( szmaty, ubrania, ścinki materiałowe), papier pakowy, styropian. Do przewozu rzeczy, które mogą się rozlać w transporcie sprawdzi się również doskonale ekologiczny skropak (pochłania wilgoć). Praktyczna jest również metoda pakowania „karton w karton”, czyli karton wewnętrzny włożony w drugie, mocniejsze pudełko z dodatkowym zabezpieczeniem pomiędzy ścianami obu pudełek.

Pudełko powinno być wielokrotnie zaklejone solidną taśmą pakową. Lepiej sprawdzają się tradycyjne, szerokie taśmy foliowe, niż taśmy pakowe papierowe. Opcjonalnym, lecz nie zawsze rekomendowanym zabezpieczeniem jest owinięcie paczki czarną folią stretch. Folia stretch nie jest zakazana, jednak czasem sprawia pewne problemy podczas przejazdu paczek na pasach sortowni. Paczki mają tendencję do sklejania się jedna do drugiej. Folia stretch potrafi się również odwinąć i zaczepić o elementy mechaniczne urządzeń sortujących. Jeśli więc zdecydujesz się zabezpieczyć paczkę DPD stretchem, podklej ją taśmą, aby się nie rozwinęła.

Gdzie nadać tanią paczkę zagraniczną DPD?

W razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie pakowania paczek kurierskich, odwiedź nas w naszym punkcie DPD Pickup na Brzeskiej w Białej Podlaskiej lub zadzwoń – chętnie doradzimy. Aby nadać tanią paczkę z Białej Podlaskiej – tym bardziej zapraszamy do naszego punktu nadań i odbiorów DPD w Białej Podlaskiej.