Ekologiczne pakowanie paczek DPD – przykład drogerii internetowej Kosmeline.pl

Aby paczka dotarła do adresata w całości, konieczne jest jej dobre zabezpieczenie. Zabezpieczenie powinno dotyczyć zarówno zawartości przesyłki, jak i kartonu zewnętrznego. W przypadku wysyłania dokumentów najtańszym kurierem DPD Biała Podlaska sprawa jest prosta – kartonowa wzmocniona koperta, którą dostaniesz za darmo w naszym punkcie DPD Pickup na Brzeskiej powinna wystarczyć. Praktycznie jest też włożyć dokumenty w koszulkę foliową. Alternatywą lub uzupełnieniem dla kartonowej koperty może być foliopak, szczególnie, gdy spodziewany jest deszcz. Paczki kurierskie DPD nie zawsze są składowane w zadaszeniu – często są przenoszone z miejsca na miejsce, jak również moga wypaść, przez co często są eskponowane na zmiene warunki atmosferyczne – deszcz lub śnieg.

Większe produkty pakujemy w prostopadłościenny, regularny karton – to wymóg większości firm kurierskich. Przedmioty wewnątrz pudełka powinny być starannie zabezpieczone przed stłuczeniem lub rozlaniem. Do owinięcia kruchych przedmiotów sprawdza się doskonale papier pakowy cieńszy lub grubszy, folia bąbelkowa oraz folia stretch. W drogerii internetowej Kosmeline.pl, gdzie pakujemy na co dzień kosmetyki i chemię gospodarczą mamy do czynienia ze różnego rodzaju butelkami, słoiczkami i saszetkami z płynami. Bardzo często produkty te nie nadają się do transportu bez dodatkowego zabezpieczenia. Nakrętki są zawsze sprawdzane i dokręcane, po czym obklejane taśmą bezbarwną. Każda butelka jest potem zabezpieczana folią stretch i ewentualnie folia bąbelkową i starannie układana w kartonie. Wolne przestrzenie w pudełku wypełniane są zgniecionym papierem pakowym, kartonami, folia bąbelkową, ścinkami kartonowymi lub ekologicznym skropakiem (ekspandowanymi chrupkami kukurydzianymi, które jedynie wyglądają, jak styropian, a w rzeczywistości są całkowicie biodegradowalne). Wypełnienia używamy na tyle, aby w zamkniętym pudełku żadna ze ścian się nie wgniatała od zewnątrz, jak również aby produkty nie przemieszczały się swobodnie wewnątrz. Z drugiej strony należy zachować umiar – zbyt dużo wypełnienia może niepotrzebnie zgnieść butelki z płynem i szampon lub wybielacz może się wylać w transporcie. Unikajmy zabezpieczenia kartonu z zewnątrz czarną folią stretch. Często folia ta rozwija się na taśmie w sortowni, kartony przyklejają się do siebie i powoduje to wiele niepotrzebnych problemów. Oczywiście, jeśli istnieje ryzyko wylania się zawartości przesyłki lub zawartość jest na tyle cenna, że nie możemy sobie pozwolić na dostanie się wilgoci do środka paczki – jak najbardziej folia stretch będzie dobrym dodatkowym zabezpieczeniem z zewnątrz. Obklejmy jednak dodatkowo karton taśmą bezbarwną, aby folia nie rozwinęła się w transporcie.

Czy pakujemy ekologicznie? Jeśli to jest możliwe, to tak. Staramy się zawsze szukać rozsądnego kompromisu między skutecznym zabezpieczeniem zawartości przesyłki, a ekologią. Często jednak jest to niemożliwe ze względu na specyfikę przewożonych produktów. Wiele z nich bez dodatkowego zabezpieczenia nie nadaje się do transportu w lekkiej paczce DPD, lecz wyłącznie właściwą stroną do góry na palecie. Zadajmy sobie podstawowe pytanie – czy rzeczywiście aż tak ekologiczne będzie, gdy wybielacz w płynie rozleje się kurierowi w samochodzie, czy może jednak lepiej zużyć odrobinę więcej nieekologicznego zabezpieczenia foliowego, aby paczka dotarła do adresata w całości?

Ciekawostką jest to, że przygotowując zamówienia do wysyłki w ramach sklepu internetowego Kosmeline.pl korzystamy w większości ze starych kartonów, które dzięki nam zyskują nowe życie. Nie zdziwcie się, że Wasz szampon do włosów przyjedzie w pudełku po butach;) Nie widzimy w tym nic złego, a nie generujemy dodatkowych odpadów – nie wprowadzamy kolejnych kartonów do obiegu.

W naszym punkcie DPD Pickup Biała Podlaska na Brzeskiej mamy doświadczenie w pakowaniu różnorakich produktów. Począwszy od kosmetyków i chemi gospodarczej od Kosmeline.pl, poprzez artykuły spożywcze, cześci samochodowe, skończywszy na odzieży przynoszonej do punktu kurierskiego DPD przez naszych klientów. Są miesiące, że w punkcie pakujemy 1400 przesyłek miesięcznie – mamy więc doświadczenie, jak to robić. Jeśli więc potrzebujesz pomocy przy pakowaniu swojej paczki DPD – zapraszamy, pomożemy:)

Podobne wpisy