Każda paczka powinna być zapakowana w regularny prostopadłościan (pudełko prostokątne).

Suma wymiarów boków opakowania nie przekracza 300 cm, a najdłuższy bok jest krótszy niż 175 cm.

W punkcie DPD Pickup w Białej Podlaskiej nie możemy przyjąć paczki, która jest cięższa, niż 31 kg, nawet za dopłatą. Nie wprowadzamy żadnych odstępstw od tej reguły. Dodatkowo sprawdź, jakie są maksymalne wymiary paczki DPD oraz czym jest waga gabarytowa w tym wpisie: https://prosend.pl/porady-kurier-dpd-biala-podlaska/jakie-sa-maksymalne-wymiary-paczki-dpd/

Części samochodowe oraz alufelgi muszą być również zapakowane w opakowanie kartonowe o regularnych kształtach.

Opony przewozimy bez opakowań – wystarczy kilka cm folii stretch lub taśmy na rancie opony, aby nakleić etykietę adresową. Każda opona traktowana jest jako osobna przesyłka i tak jest wyceniana według wymiarów zewnętrznych opony i jej wagi.

Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo zabezpieczyć towar przed uszkodzeniem w transporcie, odwiedź nas mimo wszystko – pomożemy w pakowaniu, w zależności od zużycia materiału do pakowania możemy to zrobić nawet za darmo:) Wysłaliśmy już tysiące przesyłek bez uszkodzeń – znamy się na tym.

Alternatywnie, zawsze możesz odwiedzić oficjalną stronę przewoźnika: https://www.dpd.com/pl/pl/oferta-dla-firm/warunki-wysylki/zalecenia-dodatkowe/, aby u źródła sprawdzić, jak przygotować paczkę DPD do wysyłki.

Jeśli szukasz tańszej alternatywy dla wysyłki kurierem DPD w punkcie DPD Pickup lub Oddziale Miejskim DPD, sprawdź koniecznie możliwość samodzielnego złożenia zamówienia na kuriera i wydrukowania etykiety adresowej:

___________