DPD deklaruje czas dostawy wysyłanych paczek krajowych na 2 dni robocze. Dzień „0” określany jest jako dzień odebrania przesyłki od nadawcy przez kuriera DPD, po czym firma kurierska ma 2 dni robocze na dostarczenie Twojej paczki do adresata w kraju. Jako nadawca w każdej chwili masz możliwość sprawdzenia statusu przesyłki na stronie internetowej DPD lub w kontakcie z pracownikiem infolinii.

Jeśli jestes adresatem i czekasz właśnie na dostawę paczki, koniecznie uzyskaj numer przesyłki DPD (numer śledzenia) od nadawcy (sklepu internetowego lub osoby wysyłającej do Ciebie przesyłkę). Dzięki temu również możesz sprawdzić status oczekiwanej przesyłki. Dodatkowo, jeśli status paczki jest „w doręczeniu”, po kontakcie z infolinią DPD lub poprzez formularz na stronie internetowej przewoźnika możesz uzykać numer telefonu do kuriera DPD Biała Podlaska, który obecnie ma Twoja paczkę do dostarczenia i umówić się na dogodny termin dostawy.

Czas wysyłki przesyłek zagranicznych jest z oczywistych względów wydłużony. jednak w przypadku kuriera DPD, w obrębie Unii Europejskiej paczka prawie zawsze dotrze do adresata w przeciągu 5 dni roboczych (paczka do Grecji idzie właśnie 5 dni robocze). Sprawdź deklarowane czasy doręczenia przesyłek (w tym paczka DPD do Irlandii, Niemiec, Holandii i Belgii) w tabeli cennika międzynarodowego DPD na tej stronie: