Cennik przesyłek krajowych DPD

Ile kosztuje wysyłka paczki kurierem DPD z Białej Podlaskiej? Jak najtaniej wysłać paczkę kurierem?

AKTUALIZACJA: Aby wysłać paczkę kurierem DPD jeszcze taniej zapraszamy do strony naszego partnera, gdzie szybko wycenisz wysyłkę przesyłki DPD, opłacisz online oraz samodzielnie wydrukujesz etykietę adresową. Taką gotową paczkę możesz dostarczyć do dowolnego punktu DPD Pickup lub Oddziału Miejskiego DPD w Białej Podlaskiej.

Cena paczek DPD w kraju uzależniony jest przede wszystkim od wagi przesyłki, ale również od jej wymiarów oraz opakowania. Istotne jest pojęcie tzw. „wagi gabarytowej”, czyli teoretycznej wagi paczki w zależności od jej objętości, opisana szczegółowo tutaj: https://prosend.pl/porady-kurier-dpd-biala-podlaska/jakie-sa-maksymalne-wymiary-paczki-dpd/ Obrazowo, wysyłka dużego kartonu z ręcznikami papierowymi lub papierem toaletowym, mimo, że waży on zaledwie 10kg, jego waga gabarytowa ze względu na wymiary może wynieść nawet 40kg i od takiej „wagi” określana będzie ostatecznia cena wysyłki.

Każda paczka DPD powinna być zapakowana w regularny prostopadłościan (pudełko prostokątne). W przeciwnym wypadku będzie ona trakowana jako paczka niestandardowa – z dopłatą.

Suma wymiarów boków opakowania nie przekracza 300 cm, a najdłuższy bok jest krótszy niż 120 cm.

W punkcie DPD Pickup w Białej Podlaskiej nie możemy przyjąć paczki, która jest cięższa, niż 31 kg, nawet za dopłatą.

Części samochodowe oraz alufelgi muszą być również zapakowane w opakowanie kartonowe o regularnych kształtach.

Szczegółowy krajowy cennik kurier DPD Biała Podlaska i Terespol: